امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه استخراج
سلام
من سایتهای زیادی در این مورد مطالعه کردم ولی سایتی به طور واضح نحوه استخراج را توضیح نداده و از طرفی چون در حال خرید سه دستگاه s7 هستم اگر کسی مقاله یاچیزی در اختیار دارد که بطور کامل توضیح میدهد را لطفا در اینجا قرار دهد 
ممئبرای راه اندازی رو pc دارم طبق دستورالعمل سایت پیش میرم ایا این همون چیزی هست که باید انجام بدم
https://bitcoin.org/en/full-node#what-is-a-full-node
البته من از روی این دستورالعمل تا نصب برنامه پیش رفتم ولی در زیر برنامه مینوسید 4 سال و 42 هفته منظور این عدد چی هست؟
پاسخ
(04-28-2016, 01:23 PM)whatman نوشته است: سلام
من سایتهای زیادی در این مورد مطالعه کردم ولی سایتی به طور واضح نحوه استخراج را توضیح نداده و از طرفی چون در حال خرید سه دستگاه s7 هستم اگر کسی مقاله یاچیزی در اختیار دارد که بطور کامل توضیح میدهد را لطفا در اینجا قرار دهد 
ممئبرای راه اندازی رو pc  دارم طبق دستورالعمل سایت پیش میرم ایا این همون چیزی هست که باید انجام بدم
https://bitcoin.org/en/full-node#what-is-a-full-node
البته من از روی این دستورالعمل تا نصب برنامه پیش رفتم ولی در زیر برنامه مینوسید 4 سال و 42 هفته منظور این عدد چی هست؟
دوست خوبم شما که هیچ اطلاعاتی راجع به بیت کوین و استخراج ندارید و حتی به اندازه راه اندازی دستگاه استخراج مطالعه ندارید و حتی با کیف پول بیت کوین و نحوه عملکرد اون آشنایی ندارید چطوری میخواهید وارد کار استخراج بشید؟

بعد چطوری فکر میکنید محاسبات شما در مورد کاری که اصلاً هیچ اطلاعی ازش ندارید میتونه درست باشه. اگه هنوز پولی برای خرید دستگاه ندادین فوراً کنسلش کنید. استخراج به جز صحبتهایی که به صورت خصوصی براتون گفتم هزار جور دردسر فنی داره و باید یک نفر آدم فنی و وارد به کامپیوتر و برنامه نویسی 24 ساعته بالای سر کار باشه. سرو صدا داره، تولید حرارت بالا داره، برای خنک کردن مکانی که سه دستگاه S7 توش باشه به کولر گازی نیاز هست. یک نوسان کوچیک برق میتونه دستگاه هاتون رو بسوزونه و ....
پاسخ
دوست جان این صحبت خصوصی ها رو برای ما هم می فرستید ببینیم چیه ؟ ممنون

"استخراج به جز صحبتهایی که به صورت خصوصی براتون گفتم ........................." هزار جور دردسر فنی داره و باید یک نفر آدم فنی و وارد به کامپیوتر و برنامه نویسی 24 ساعته بالای سر کار باشه.
پاسخ
(05-04-2016, 05:00 PM)amirheavy666 نوشته است: دوست جان این صحبت خصوصی ها رو برای ما هم می فرستید ببینیم چیه ؟ ممنون

"استخراج به جز صحبتهایی که به صورت خصوصی براتون گفتم ........................." هزار جور دردسر فنی داره و باید یک نفر آدم فنی و وارد به کامپیوتر و برنامه نویسی 24 ساعته بالای سر کار باشه.

سلام به شما دوست گرامی،

همون طور که از صحبتهامون مشخص هست، ایشون یک سری سوال در پیام خصوصی پرسیدند و من هم پاسخ دادم. فکر نمیکنم کار صحیحی باشه که سوالات خصوصی دیگران رو بصورت عمومی منتشر کنم Smile  اگر تمایل داشتند خودشون بصورت عمومی سوال میکردند تا دیگران هم در مورد صحبتهاشون آگاه بشن.

Cool
پاسخ
(05-04-2016, 05:00 PM)amirheavy666 نوشته است: دوست جان این صحبت خصوصی ها رو برای ما هم می فرستید ببینیم چیه ؟ ممنون

متن زیر مضمون سوالات خصوصی هست که دوستمون whatman بیش از یک سال قبل از من (Exchanger) پرسیدند و بهشون پاسخ دادم. البته یکی از دوستان همون موقع خوستار مضمون مکالمات خصوصی ما شدند که در بالا میبینید. البته من دلیل اینکه ایشون بعد از این همه مدت چرا مکالمه خصوصی خودشون با بنده رو منتشر کردند متوجه نشدم. اما به هر حال چون به میل خودشون این کار رو انجام دادند من مانعی نمیبینم. فقط این توضیح رو نوشتم، چون خودشون بدون هیچ توضیحی این مکالمات رو منتشر کرده بودند.

whatman نوشته است: نوشته است:
Exchanger نوشته است: نوشته است:
whatman نوشته است: نوشته است:سلام
تصمیم به خرید یک antminer s7 دارم ولی شما در چند فروم از خرید منع کردید و فرمودید که اصلا صرف نمیکنه ولی من توی سایتهای محاسبه که میرم ماهی حدودا 188 $  و هزینه برق هم با کیلووات ساعت 49 تومن ماهی58 هزارتومان محاسبه میشود و قیمت دستگاه به علاوه منبع تغذیه 2.300 میلیون تومان هست که محاسبات من روی کاغذ نشون میده که سود خوبی دارد ولی شما در چند تاپیک منع کردید
http://forum.btctalk.com/showthread.php?tid=346

میشه خواهشا من رو راهنمایی بفرمایید
در همان جا فرمودید که راههای بهتری برای سرمایه گذاری دارید که می تونین راهنمایی بفرمایید؟
سلام،
من فکر میکنم در مورد استخراج کامل توضیح دادم و دیگه جای سوالی باقی نمونده. ضمناً من نه شما و نه هیچ کس دیگر رو منع نکردم و نمیتونم منع کنم، چون اصولاً قدرت تصمیم گیری افراد دست خودشون هست نه من!!! 
من فقط سعی کردم تجربم رو به افراد نا آگاه منتقل کنم. در مورد محاسبات مربوط به استخراج باید بگم اینطور نیست که شما محاسبه فرمودید و اگه اینطوری باشه که این کار میشد چاپ اسکناس!!! 
دوست عزیز، سود استخراج بر اساس پارامترهای متغیّر محاسبه میشه نه  پارامترهای ثابت. 

پارامترهایی که در محاسبه سود استخراج دخیل هستند:

1- عدد سختی بیت کوین (Difficulty) 
2- قیمت بیت کوین
3- قیمت دستگاه
4- قیمت برق
5- و...

درآمدی که شما در محاسبه با ماشین حساب استخراج در آوردین بسته به تغییرات لحظه ای پارامترهای بالا تغییر میکنه و اینطور نیست که شما فرمودین 188$ در ماه. مثلاً همین الان که من حساب کردم عدد 184.33$ در ماه میشه با یک S7 درآمد داشت. پس میبینید که این اعداد دائماً تغییر میکنن و وقتی در عرض چند ساعت اینقدر نوسان داره در عرض چند روز و یا چند ماه نوسانش بسیار زیادتر هست. 

همین دستگاه S7 حدود پنج - شش ماهه به بازار اومده و اولش نزدیک 2000$ قیمت داشت و اگه همون موقع شما محاسبه میکردی درآمدش چیزی بیش از 1000$ در ماه بود و هر کسی میخواست بخره فکر میکرد کمتر از دو ماه پولش در میاد و دیگه بقیش سوده، اما با اضافه شدن تعداد زیادی از همین دستگاهها به شبکه بیت کوین، ظرف دو سه هفته Hash Rate شبکه بیش از سه برابر شد و درآمد این دستگاهها به حدود 400$ در ماه رسید و قیمت هر دستگاه هم به حدود 750$ کاهش پیدا کرد. یک ماه بعد با طی شدن همین روال، درآمد هر دستگاه به حدود 250$ دلار رسید و امروز هم که شما دارید محاسبه میکنید 180$ هست و این قصه ادامه دارد.
در واقع این قصه حدود سه چهار ساله که به همین شکل طی شده و آینده هم احتمالاً همینطور خواهد بود، مگر اینکه یک نفر پول زیادی داشته باشه و تعدادی دستگاه بخره و بیت کوین های استخراج شده رو نفروشه و جمع کنه و هزینه های استخراج رو از جیب خودش بپردازه به امید اینکه روزی قیمت بیت کوین چند برابر بشه و بتونه سود خوبی ببره که این مدل کار کردن هم ریسک زیادی داره.
ضمناً شما چون نمیدونید استخراج چیه فکر کردید همین خرید دستگاه هست. اما بعد خرید دستگاه، برای هر یک دستگاه نیاز به یک پاور برق 1600 وات دارید، برای استخراج بیش از دو سه دستگاه و حتی در برخی موارد برای استخراج با یکی دو دستگاه شما هزینه سیم کشی برق دارید، برای اینکه سیم کشی منزل عادی تحمل استفاده 24 ساعته در این ابعاد مصرف رو نداره. حداقل 30% هزینه گمرکی برای خرید دستگاه رو دارید، به جز قیمت دستگاه که در همین لحظه 533$ هست برای ارسال یک دستگاه و یک پاور حداقل حدود 200$ هزینه پست DHL از چین هست که تنها آپشن ارسال به ایران هست، ضمناً هزینه برق هم ثابت نیست که شما نوشتین فلان قیمت برای هر کیلووات، نرخ برق در ایران تصاعدی هست و مثلاً تا 200 کیلووات در ماه یه رقم هست و صد کیلو وات بعدی رقمش متفاوته و به همین ترتیب هر 100 کیلوواتی که مصرف بالا بره قیمتش تصاعدی بالا میره و تازه اگه کنتور هوشمند سه زمانه باشه که در طول شبانه روز سه نرخ محاسبه متفاوت داره و اصلاً شما نمیتونید پیش بینی کنید که هزینه برق استخراج چقدر هست.
خیلی ممنون از جواب کاملتون
دارم گیج میشم
من الان یکی از دوستای دوستم چین هست و برای من قراره 3 دستگاه وارد کنه که به صورت زیر محاسبات من شد
533$            هزینه دستگاه
160$            هزینه تغذیه
total *0.2     هزینه گمرکی
که با جمع هزینه های بالا حدود 9 میلیون شد
https://tradeblock.com/bitcoin/mining/
با توجه به هزینه های بالا من بعد از 5 ماه هزینه دستگاه رو بدست می اورم و بعد از ان سود هست
باتوجه به اینکه از دو انشعاب برق میتونم استفاده کنم و هزینه برق مجانی هست به نظر شما این کار سود اور هست
من کارمند هستم و این پول نتیجه یکسال زحمت هست نمیخوام الکی هدر برود
خواهشا راهنمایی بفرمایید
شما آپشنی دارید که شخصی به صورت دستی میخواد براتون این دستگاه رو وارد کنه و طبق شرایطی که گفته براتون انجام میده. من در سال 2014 حدود 1100 دستگاه S1 و S2 از خود شرکت خریدم و وارد کردم که در 4 پارت وارد کردم و کمترین بار 26% هزینه گمرکی خورد بهش و بیشترین بار 35% هزینه گمرکی داشت و همه دستگاه ها رو هم در فروم پولفا که فروم تخصصی بیتکوین بود و خودم هم یکی از مدیرانش بودم فروختم.

با اینکه من بسیار واضح برای شما توضیح دادم که شما نمیتونید درآمد استخراج رو برای یک مدت مشخص محاسبه کنید اما نمیدونم کجای توضیحاتم نقص داشته که این رو متوجه نمیشید؟

الان که شما درآمد دستگاه رو محاسبه کردید در همین لحظه Hash rate شبکه بیتکوین حدود 1203 پتاهش هست و بسته به این میزان Hash rate در آمد یک دستگاه S7 اون مقدار میشه که شما محاسبه کردید. 

حالا به من بگید آیا شما علم غیب دارید که فکر میکنید تا 5 ماه دیگه این Hash rate ثابت خواهد ماند و قیمت بیت کوین هم ثابت خواهد ماند که شما بتونید 5 ماه همین درآمد مشخص رو داشته باشید؟؟؟

اگه  به محض خرید دستگاه توسط شما دوباره یک شرکت غول پیکر وارد کار استخراج بیت کوین بشه و با اضافه کردن چند هزار تا از این دستگاه ها یهو  مثل سه جهار ماه قبل که Hash rate شبکه ظرف 15روز بیش از 200% افزایش پیدا کرد،  Hash rate شبکه یک جهش مشابه رو پیدا کنه و درآمد دستگاه شما ظرف دو هفته به یک سوم یا یک چهارم رقم فعلی کاهش پیدا کنه اونوقت چیکار میکنید؟ 

اگر دوستی یا شخصی به شما پیشنهاد وارد کردن دستگاه داده و یا پیشنهاد وارد شدن به کار استخراج رو داده بدونید که یه جای کار میلنگه. اگه استخراج خوبه چرا اون شخص برای خودش وارد نمیکنه؟ 

چرا انقدر به شما لطف داره که میخواد بدون سود سه تا دستگاه که هر کدوم 4.5 کیلو وزن داره و ملحقاتش (پاور ها) هم به این وزن اضافه میشه رو از چین تا اینجا برای شما حمل کنه و کارهای گمرکش رو هم براتون انجام بده؟

اگه این دستگاه ها سود داشت شما فکر کردین شرکت سازندش احمق بود که این دستگاه ها رو بفروشه؟ اون هم دستگاهی که تولیدش انحصاری هست و فقط دو سه شرکت در دنیا تراشه هاش رو تولید میکنند!!!

برادر من شما چه فکری میکنید درباره صحبتهای من؟ من چرا باید به افرادی که میخوان وارد این کار بشن هشدار بدم؟ آیا با دو تا دونه دستگاه میان جای منو تنگ میکنن؟ اون هم در بازاری که در طول یک ماه بیش از 100 پتاهش به حجم استخراج شبکه بیت کوین اضافه میشه.

اگه مایه دار بودید میگفتم ریسک کنید و بخرید و شاید هم همونطور که محاسبه کردید شانس بیارید و تو این 5 ماه حجم Hash rate شبکه زیاد افزایش نداشته باشه و بتونید سرمایتون رو ظرف 5 ماه برگردونید. اما الان که گفتید کارمندم و این سرمایه برام مهمه واقعاً میگم خرید دستگاه با این پول احمقانه ترین کار ممکن هست. 

اون موقعی که استخراج سود داشت در فروم پولفا که بزرگترین فروم تخصصی بیتکوین بود روزی چند هزار نفر فعال بودن و پست میزاشتن، اما الان میبینید که اینجا در تنها فروم تخصصی بیت کوین پرنده پر نمیزنه. چرا؟ علت چیه؟ علت همینه که استخراج دیگه سودی نداره که انبوه مردم بیان طرفش.

اما بهتره خودتون قدرت تصمیم گیری داشته باشید و چند دقیقه واقعی به این کاری که میخواهید انجام بدین فکر کنید و ببینید آیا عاقلانه هست و اگه عاقلانه به نظرتون اومد انجامش بدین.

برادر من شما میتونید با ایجاد یک سایت، یک شغل مجازی برای خودتون ایجاد کنید و با کمی تلاش  به بهترین نتیجه برسید و از سرمایتون بهترین استفاده رو ببرید یا صد جور کار دیگه باهاش انجام بدید. آیا حیف پول کارمندی نیست که بندازیش تو کاری که از قمار بدتر هست و ریسکش هم بیشتره؟؟؟

من بصورت علمی و ریاضی و طبق سوابق استخراج در چند سال گذشته  چیزهایی رو که نمیدونستید براتون توضیح دادم، حالا دیگه تصمیم با خودتونه. 

شما میتونستید همین سوالات رو در تاپیکهای عمومی بپرسید و من پاسخ بدم و ببینید آیا یک نفر میتونه صحبتهای من رو نقض کنه؟؟؟  

این همه من تا حالا از مضرّات استخراج گفتم چرا تا حالا یک نفر نیومده حرفهام رو رد کنه یا حداقل یک کلمه در مخالفت با من صحبت کنه؟؟؟ 

چون اینها حقیقت این کاره و کسی نمیتونه ردش کنه. [تصویر:  biggrin.png] 

موفق باشید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Question سوال مهم در مورد استخراج سخت افزاری بیت کوین Ariya 14 1,413 05-08-2017, 07:13 PM
آخرین ارسال: tree
  چند سوال پیرامون استخراج shayanboy2 3 468 07-12-2016, 01:51 PM
آخرین ارسال: Shahryarthegreat
  استخراج بیت کوین با نرم افزار jpmo02 1 1,728 07-11-2016, 08:04 PM
آخرین ارسال: Shahryarthegreat
  استخراج ابری ehsan js 3 542 04-25-2016, 09:09 AM
آخرین ارسال: amirheavy666
  بهترین سایت برای استخراج DOGE Coin ali6000 9 3,457 04-23-2016, 07:02 AM
آخرین ارسال: Exchanger
  استخراج ابری بیت کوین با hashocean navid020 3 1,420 06-19-2015, 07:14 PM
آخرین ارسال: reza250
  تخمین هزینه برق استخراج btctalk 0 1,450 05-17-2015, 05:11 PM
آخرین ارسال: btctalk
  محاسبه سود استخراج بیت کوین - Bitcoin Mining Calculator btctalk 0 1,338 05-17-2015, 05:05 PM
  سود ناشی از دستگاه استخراج داج کوین 7562321 5 4,185 05-06-2015, 04:07 PM
  استخراج از سایت cex.io 7562321 1 1,507 05-04-2015, 04:13 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان